نشانه ها در دفینه یابی

انواع علامت ها نشانه ها در دفینه یابی

 

نشانه ها در دفینه یابی :بعضی عزیزان در مورد انواع نشانه های دفینه و مفهومشون سوالاتی داشتند که تو این مقاله سعی کردم تا جاییکه بتونم مطالبی رو قرار بدم. امیدوارم مفید واقع بشه.

 

نشانه صندلی:

 نشان سنگ صندلی یک از آثارهایی هست ک تو کشور ایران به وفور پیدا میشه و بیشتر مواقع دفینه ای که برای این آثار قرار میدادن الماس و سنگهای قیمتی بود البته سکه در ابعاد خمره  کوچک هم قرار میدن. و …. ولی بیشتر موردهای اولی رو  میذاشتن و معمولا سنگ صندلی را در بلندی قرار میدادن .روش دفن دفینه در این آثار به این صورت است که وقتی شما روی صندلی مینشینید.

و جایی رو که شما در جلوی پای خود  در مسیری حدود ۲ الی سه متر جلوتر از پای خود و یا حتی به صورت یک بر آمدگی و یا سنگ مشخص میکردند. و بازم اگر در صورتی که جلوی شما  صخره وجود داشت. باید درون صخره به دقت نگاه کنید و سوراخی رو در جلوی دید مستقیم خود به صورت پلمپ شده بیابید. که دفینه رو در داخل آن جای میدادن و معمولا عمق بار در این آثار به ۲ متر بیشتر تجاوز نمیکنه.

نماد صندلی در گنج یابی

علامت کبوتر:

 سنگ کبوتر معمولا روی صخره ها حکاکی میشود . و اشاره به سمت نوک و یا دقیقا زیر خود را دارد البته روی زمین . و نشان دفینه کوچک است. در حد یک دیگ ۳۰ کیلیویی . متراژ آن هم به ۲ متر بیشتر تجاوز نمیکند .

نماد کبوتر در دفینه یابی

نشانه قلب:

 قلب شکلی است که از گذشته های خیلی دور به امروز رسیده است. در هر جامعه ای نشان محبت و احترام میباشد. در مسیحیت روی سنگ قبرها مشاهده میشود. از نظر بعضی تعابیر دفینه یابی به معنی طلا میباشد. و در اشکال متفاوت معنی تله را میدهد. اما معنی و مفهوم این تصویر به این صورت است که:

یک قدم در سمت راست و البته کمی پایین تر ورودی یک قبر مهم میباشد. توجه داشته باشید به احتمال زیاد تله دارد. در بیشتر دوره های تاریخی از علامت قلب استفاده شده است . در یکی از نمونه های کشف شده در قسمت ورودی یک قبر به همراه ۳ عدد سکه طلا (ساسانی) وجود داشته است.

علامت روباه:

 حیوانی مکار و پر فریب با چشمانی نیمه درشت که پوزه(دهان) آن جلب توجه میکندروباه بیشتر بانماد هایدیگر به کار برده میشود از جمله شیر-ببر-انسان وروباه نظر شما را به خود جلب میکند وبه شما میگوید. از مسیر من بیایید. که در واقع میخواهد شما را فریب دهد .به هیچ عنوان در مسیر روباه دنبال بار نگردید.بار در مسیر مخالف روباه است.

 

نشانه ردپای برهنه یا علامت پا:

اگر رد پای راست باشد به سمت انگشتان پا و متمایل به سمت راست باید بررسی شود.اگر رد پای چپ باشد به سمت انگشتان پا و متمایل به سمت چپ باید بررسی شود .

در جهت پاها مکانی که با سایر قسمتها متفاوت است باید بررسی شود.گفته میشود که اگر یک پا باشد گنج نزدیکتر و اگر دو پا باشد گنج دورتر است ، همچنین اگر فقط پای چپ باشد دفینه نزدیکتر و برای پای راست کمی دورتر خواهد بود.معمولا برای پای چپ ۳ الی ۷ و برای پای راست ۱۰ قدم به جهت انگشت ها محاسبه می گردد.جایی که ردپا وجود دارد،  احتمال اینکه بتوانید دفینه ای را پیدا کنید، بسیار  زیاد است.

ضمنا اگر نزدیک انگشتان به اندازه نخود یک حفره وجود داشته باشد. و یا یک یکی از انگشتان پا وجود نداشته باشد. یا علامتی داشته باشد، در اینصورت ۴۰ الی ۷۰ قدم و در مواردی هم می توان ۱۱۱ قدم به سمت جلو برویم و یقینا یک گنجینه وجود دارد مگر آنکه در گذشته دور یا نزدیک به تاراج رفته باشد

شایان ذکر است، یافتن رد پا در داخل اتاقک یا راهرو و غار و زیر زمین، بصورت بالا محاسبه نمی گردد و بسته به محل و طرز قرار گرفتن و نیز علائم موجود در کنار یا داخل آن، تعبیر و تفسیر مخصوص به خود دارد.و آخر اینکه چنانچه در داخل کف پا علامت ضربدر یا بعلاوه و یا حتی یک نقطه یا سوراخ وجود داشت ، هدف در زیر آن است.

نشانه مربع:

نقوش مربع: مربعی یکی از اشکال هندسی است. که بیش از هر شکل دیگر به عنوان جهانی ترین صورت در زبان نمادها به کارگرفته شده است. بر طبق نظر فیثاغورث مربع نماینده وحدت گونه ها و نشان دهنده برابر یک چیز با خودش به نحوی نامتناهی است و نتیجتاً می تواند نمادی از عدالت قانون تلقی شود که همه را به یک چشم می نگرد.

از نظر افلاطون مربع نماینده هماهنگی است که عالیترین فضلیت به شمار می آید؛ شناختی کامل که شخص می تواند از طریق آن به حقیقت مطلق دست یابد. این شکل پر از رمز و راز است و ثبات گراست. همراه با مستطیل که خود زاینده آن است معماران، و هنرمندان زیادی از سراسر جهان را در طول تاریخ الهام بخشیده و آنان را به ابداع سطوح و ساختمان های سه بعدی واداشته است. مربع همراه با دایره، مثلث متساوی الاضلاع و صلیب نشأت گرفته از خود مربع یکی از بنیادی ترین شکل های نمادین به شمار می رود.

مربع شکلی ایستا و ثبات گراست که اضلاع و زوایای برابرش احساسی از سکون، استحکام، حصار، منزل، کمال و استقرار بر می انگیزند. با این همه هنگامی ک یکی از اضلاع یا زوایای این شکل خمش پیدا می کند، به نحوی شگفت انگیز شکلی دیگر حاصل خواهد کرد. واقعیت تنها به کمک مربع قابل بیان است.

نشانه عقاب:

اگر چندین جوغن بر روی یک سنگ یا صخره متحرک دیدید . مثل سنگی در زمین کشاورزی یا بیابان که قابل حرکت باشد نشانه چندین قبر است که در همان حوالی موجود است قبرها را مثل شکل بالا پیدا می کنید و بعد از پیدا کردن اولین قبر بقیه قبرها رو به عقب هستند.

برای پیدا کردن فاصله بین قبرها نیز باید فاصله بین جوغن ها را اندازه گیری کرده و هر یک سانتیمتر را یک متر محاسبه کنید.اگر یک جوغن روی یک صخره دیدید که یک خط به آن جوغن وصل بود نشانه قبر یک فرد بلند مرتبه است . فاصله بین نشانه تا قبر را مثل شکل بالا محاسبه می کنیم.

علامت کوزه:

 اگر شکل یک کوزه را به این طریق دیدید که روی سنگ حکاکی شده طول کوزه را اندازه بگیرید و برای هر سانتیمتر یک متر رو به دهانه کوزه بروید هدف در زیر زمین است.

علامت سنگ آسیاب:

 زیر سنگ را بررسی کنید تا ۲ متری زیرش را نگاه کنید. البته بهتر است سوراخ وسط سنگ آسیاب را اندازه گیری کنید هر سانتیمتر را می توانید یک متر حساب کنید. سنگ آسیاب نماد گنج است اگر زیر خاک باشد آخرین علامت است. اگر سنگ آسیاب در سطح زمین باشد نماد گنج نیست.

نماد سنگ آسیا

 علامت خرچنگ و یا عقرب

از اشکال خرچنگ در بسیاری از تمدن ها و در مقاصد مختلف استفاده شده است. و در تمامی آنها یک وجه مشترک وجود داره و اون وجه مشترک هم خبر دادن از مفاهیمی چون «خطر» و «دقت کنید» می باشد.

 میگویند محل هایی که از سمبل خرچنگ و یا عقرب در اونجا استفاده شده مکان هایی هستند که در تمدن های گذشته نوعی طلسم و جادو بر روی اونها وجود داشته است.( البته بنده به شخصه به طلسم اعتقاد ندارم. از نظر من در امر دفینه یابی فقط تله وجود داره )

وجود آب در اطراف محل، مطابق با طبیعت این حیوان می باشد. در مورد خرچنگ یه مطلب قطعی وجود داره و آن مطلب هم اینه که در نزدیکی (خیلی نزدیک) خطری وجود دارد. این محل ها مناطقی مسطح نیستند. به همین دلیل در هنگام بررسی و جستجوی محل می بایست خیلی با دقت عمل کرد.

 مطابق تحقیقات و اطلاعات به دست آمده، اموال پنهان شده ای که از سمبل خرچنگ برای علامت گذاری آنها استفاده شده، ممکنه در محل آسیاب ها نیز مخفی شده باشه. اگر در تصویر، خرچنگ بزرگ بود و بر روی آن صلیب وجود داشت ،منظور آن خود خرچنگه. ممکنه جایی که تصویر بر روی آن قرار داره یک دریچه باشد.

‍ نشانه مثلث

علامت مثلث: اشاره به مومیایی دارد و آرامگاه یا درون صخره یا زیرصخره می باشد.برای مثلث باید در راس مثلث حرکت شود و اشاره به جاهای مرتفع و بالای کوه می دهد و اینکه مثلث از اشارات توجیهی می باشد و شما را به اشاره بعدی و تکمیلی راهنمایی می کند و اگر کنار مثلث جوغن و یا شیار یا علامت دیگری بود، همین مثلث اشاره تکمیلی می باشد و نیز علامت مثلث در سقف اتاق باشد، قبر همان داخل اتاق است.

 ۳ جوغن مثلث متساوی الساقین همراه با شیار

 راه حل ها

۱-    ضلع ها با هم جمع شوند و در راس مثلث حرکت شود به یک منطقه طبیعی و یا جایی متمایز می رسد.

۲-    ضلع ها با هم جمع شوند و تقسیم بر ۳ شود و به طرف علامت حرکت شود.

 جوغن شاهی مثلث متساوی الاضلاع و ۳ شیار

محاسبات آن را به دو صورت بیان نمودند

۱-    اضلاع را جمع کنید و به طرف علامت و یا راس مثلث حرکت کنید.

۲-    اضلاع را جمع و تقسیم بر ۷ نمایید و در راس مثلث یا علامت حرکت کنید.

 اما راه بعدی

۱-    اضلاع را جمع کنید و ضرب در ۳ نمایید.

۲-    حاصل را تقسیم بر ۱۰ نمایی و به طرف علامت حرکت کنید.

به یک در چاه میرسید که دفینه شاهی و ملکه درون آن میباشد. این راه حل تجربه شده می باشد، به شرط اینکه مثلث متساوی نباشد و همراه با شیاری های وصل شده باشد و یا متساوی الاضلاع همراه با شیارها و یک علامت کوچک در راس جوغن باشد. مثلث اشاره به مومیایی دارد و قبر داخل صخره

 

علامت چکمه:

این نماد در اکثر حفاری ها به چشم میخورد و جایی که این نماد دیده میشود به شما مسیر را نشان میدهد. و  باید از مسیری که به سمت پایین میرفتیم را دست نگه داشته و به سمت نوک چکمه به جلو پیش برویم و معمولا اندازه ای که چکمه یا پای سنگی به ما میدهد بیشتر از ۳ متر نمیباشد و شما را به هدف نزدیک میکند . در اکثر مواقع آثار دومی که بعد از چکمه به چشم میخورد چراغ پیسوز است.

نشانه شتر:

چنانچه در کنار و پهلوی کوه یا تپه ای و به موازات آن نشانه شتر نشسته ای را یافتید که سر آن کمی متمایل به پایین قرار داشت، باید در مسیر نگاه شتر کمی جلوتر از خود نشانه، سنگی را بیابید که بر روی آن آبراهه ای کج یا کانالی حکاکی شده باشد. سنگ را برداشته و زیر آن را بکاوید تا پله هایی نمایان گردد و در مسیر پله ها به پایین ادامه دهید تا به هدف برسید.

توجه داشته باشید که این نوع دفینه ها معمولا دارای تله و نیز سر باری (سر مال) بوده و باید به علائمی که در عمق ۱/۵ تا ۲/۵ متری به آنها برخورد می نمایید، کاملا دقت کنید تا اسیر تله نگردید یا اینکه از سربار آن عبور ننمایید (سربار و خود دفینه شتر در عمق حدود ۴ الی ۴/۵ متری قرار دارد) و اینکه دفینه شتر فقط طلا می باشد!

نکته آخر اینکه نباید این مورد را با موارد دیگر اشتباه بگیرید، چرا که اگر سر شتر کمی متمایل به بالا یا بر گشته به پشت باشد یا اینکه بر روی قله و سر تپه نشسته باشد و … مکان دفینه فرق دارد.

نماد شتر در دفینه یابی

نشانه لاک پشت:

وجود لاک پشت در جایی میتواند چند حالت داشته باشد. در بیشتر مواقع لاک پشت در نزدیکی یک آب قرار دارد چنانچه پشت آن رودخانه قرار داشت ، جهتی را که لاک پشت نگاه می کند در آن مسیر دنبال سنگی بگردید که رنگ یا شکل سنگ با بقیه فرق داشته باشد. زیر این سنگ را بررسی نمایید .لازم است به علائم پشت لاک پشت هم دقت کافی بکنید.

همانگونه که سر لاک پشت جهت را نشان می دهد. پاها و دم نیز می تواند جهت را نشان بدهد. در حالتی که لاک پشت سرش به سمت آب قرار داشت. باید به سمت دم و پاها نگاه کرد و دفینه آن یا درست در زیر دم لاک پشت است یا ۱۳ الی ۱۵ قدم پشت لاک پشت یک تل خاکی (برجستگی کوچک خاکی)  باید وجود داشته باشد. این نوع گنجینه ها در عمق کم می باشند . اینجا باید یک چیزی را بدانید که هر کجا علامت لاک پشت باشد به احتمال زیاد در آن مکان تونل و یا غار طولانی باید وجود داشته باشد و در این حالت دفینه دارای ساروج می باشد.

 

 

علامت دست:

این علامت چند حالت دارد که باید به آن دقت نمایید(آیا دست راست و یا دست چپ است؟و…)دقت کنید که اگر انگشتی با بقیه فرق داشته باشد یا کج شده باشد آن انگشت جهت را به شما نشان می دهد. دست باید نشانه دیگری هم داشته باشد. پس آن انگشتی که کج است به نشانه آخر اشاره دارد. وقتی در کنار دست علامت های دیگری باشد (مانند سوراخ و…) هم می تواند جهت را نشان بدهد و عمق هدف را تعیین می نماید.

معمولاً یونانی ها از دست برای قسم ،آنهم بصورت برجسته استفاده می نمودند و وقتی باهم گنجینه ای را مخفی می کردند بدین صورت قسم می خوردند و یا بقولی هم قسم می شدند. اگر اطراف دست علامت دوم نباشد (مانند: یک خط یا نقطه وسوراخ و…) برای دست راست ۲۵ قدم و برای دست چپ ۵ قدم به سمت مسیر انگشتان باید بروید.

اگر دو دست باشد قسم است و هم میتواند مربوط به دعا نمودن ونیایش باشد. اگر در داخل دست علامت + یا ضرب باشد صد درصد علامت دفینه است. در این حالت اگر در داخل دست راستی که انگشتان از هم باز شده اند. علامت + یا ضرب باشد به سمت انگشتان ۱۹ الی ۲۵ قدم بروید و به دنبال نشان آخر باشید. در همین حالت اگر انگشتان بسته باشد و فقط انگشت اشاره باز شده باشد ، ۴۰ الی ۷۰ قدم به سمت جایی که اشاره می کند ، هدف قرار دارد. در کل دست نشانه آخر نیست و باید یک علامت دیگر را پیدا کنید که آن علامت تمام کننده است.

علامت خورشید:

می تواند تنها نباشد نماد انسان های بلند مرتبه و پادشاهان می باشد. جایی که این علامت پیدا شد به سمت طلوع خورشید نگاه کنید در آن سمت باید قله ای باشد که صبح اولین تلالو نور خورشید به آنجا می افتد را بررسی کنید و به دنبال علامت بعدی بگردید. خورشید علامت دفینه حاکم و پادشاه است.

علامت سنگ قورباغه:

قورباغه خصوصیات واضحی دارد و مهم ترین آن، جهش به سمت جلو می باشد. و معمولا باید در کنار یک رود یا برکه ای آب قرار داشته باشد. و این علامت علامت آخر نیست و باید به سمت جهش آن به دنبال نشان بعدی باشید. ضمنا یک خصوصیت دیگر آن گرفتن طعمه از راهی دور می باشد و به همین منظور اگر قورباقه رو به رودخانه قرار داشت، اصلا تعجب نکنید. و فکر نکنید که هدف نهایی در آب می باشد.! بلکه هدف آن طرف آب بوده و در آنجا باید به دنبال علامت آخر باشید .

ضمنا بعضی ها نیز به حالت چشمان قورباغه اشاره داشته و توجه ویژه ای به آن دارند و معتقدند که چشمان قورباغه، به دو طرف مختلف نگاه می کند و میتواند نشانگر دو هدف باشد. در کل باید به تمام اجزاء آن دقت کافی داشته باشید، چرا که می تواند در یافتن نقطه نهایی، به شما کمک موثری بنماید.

علامت زن در دفینه یابی

با توجه ساختارش بیانگر جهت و یا شناخت جهت یابی در کاوش است.
جهتی را که زن نشان می دهد باید بررسی شود. باید به دست و انگشتان زن دقت بیشتری بکنیم چون ممکن است جهتی را نشان بدهند. به احتمال زیاد دفینه آن مربوط به جواهرات زنان می شود.
در ابتدا نگاه کنید نگاهش به کجاست ، اگر به طرفی که نگاه می کند یک سنگ گرد وجود داشت. بار داخل یا زیر آن است. اما اگر نگاهش چیزی را نشان نمی داد. دفینه همانجاست.

علامت مرغ

برای تفسیر کامل نشانه مرغ و جوجه کلیک کنید و همچنین می توانید برای خرید فلزیاب مناسب از طریق راه های ارتباطی شرکت آسیا مدرن با ما در ارتباط باشید

اگر شکل مرغ رو به درستی تشخیص داده باشید. بهتون مژده میدم. نکاتی که باید توجه کنید:
مرغ تنها یا به همراه جوجه هاش بدون شک نشانه دفینه ست .اول اینکه تعداد مرغ و جوجه هاش عدد فرده یا زوج؟ مثلا یک مرغ و جوجه هاش میشه عدد زوج. و حتما تعداد جوجه ها رو هم بیان کنید.

 بسیار دقت کنید چون در قدیم برای گمراه کردن نقشها رو کمرنگ و پر رنگ میکشیدن. تا در شمارش به اشتباه بندازن. به همین دلیل برای شمارش، یک ساعت قبل و یک ساعت بعد از زمانی که خورشید به طور مستقیم به سنگ میتابه به سنگ دقت کنید. و تعداد جوجه ها رو بشمارید. یا با آب سنگ رو خیس کنید و بعد بشمارید. حتی ممکنه اشکال و نشانه های دیگه ای هم روی سنگ نمایان بشه.
دوم اینکه نقش مرغ روی دیواره یا در غاره یا روی زمین؟ یا اینکه خود مجسمه ی مرغ تنهاست؟
سوم اینکه تعداد کاکلهای مرغ چندتاست. کاملا دقت کنید چون هر کاکل بسیار مهمه و باید کاملا دقیق تعدادشو بدونین.

نماد مرغ در گنج یابی

نشانه درخت زندگی یا درخت حیات

آدرس کانال تلگرام محصولات و لیست قیمت محصولات  : @zarshenasan

تلگرام کارشناس آثار و نشانه ها : @karshenas_zarshenasan

جهت خرید گنج یاب ، فلزیاب و طلایاب از طریق را های ارتباطی شرکت آسیا مدرن با ما در ارتباط باشید

شماره تماس کارشناس آموزش فلزیاب، خرید فلزیاب و تعمیر فلزیاب :۰۹۱۹۷۹۷۷۳۷۷

 

Check Also

نشانه قورباغه در گنج یابی و دفینه یابی

نشانه قورباغه در گنج یابی و دفینه یابی

نشانه قورباغه در نظریه اول نشانه قورباغه در گنج یابی و دفینه یابی نشانه قورباغه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button